Elion
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

Share
 

 Pomysły, pytania i skargi

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Myrcella Ellyrien
Myrcella Ellyrien
Elf
Profesja : Ogólna
Liczba postów : 77

Doświadczenie : 21

Pomysły, pytania i skargi  Empty
PisanieTemat: Pomysły, pytania i skargi    Pomysły, pytania i skargi  EmptyWto 26 Lut - 10:59



To jak bedzie?

......................................................................................


Czyli pomysly, pytania i skargi

Masz jakiś pomysł adekwatnie udoskonalenia naszego forum? A może coś ewidentnie Ci przeszkadza i chcesz by zostało to zmienione lub usunięte? Niezupełnie rozumiesz wszystkie zasady (wszakże łatwo się pogubić przez ich ilość!), albo znalazłeś jakąś nieprawidłowość? Koniecznie zgłoś to w tym temacie! Administracja na pewno jak najszybciej rozpatrzy twój problem.

Powrót do góry Go down
Venesis Kah'Ragnar
Venesis Kah'Ragnar
Potomek smoka
Profesja : Mag
Liczba postów : 38

Doświadczenie : 18

Pomysły, pytania i skargi  Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, pytania i skargi    Pomysły, pytania i skargi  EmptySob 9 Mar - 13:44

A ja mam pytanie, dałoby radę wszystkie kody (KP, relacje, ekwipunek etc) podzielić na stronie na klasy? Bardzo ułatwi to uzupełnianie wzorów. Ja dostaję oczopląsów. Oczywiście to nic niecierpiącego zwłoki, ale zawsze milej by się te wzorki uzupełniało. ^^
Powrót do góry Go down
Myrcella Ellyrien
Myrcella Ellyrien
Elf
Profesja : Ogólna
Liczba postów : 77

Doświadczenie : 21

Pomysły, pytania i skargi  Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, pytania i skargi    Pomysły, pytania i skargi  EmptySob 9 Mar - 14:03

Wiem, klasy wszystko znacznie by ułatwiły, trochę głupio zrobiłam od razu kodów nie wsadzając do klasów. Poprzerabiam wszystko niebawem, by nieco łatwiej się uzupełniało ; )
Powrót do góry Go down
Lorë'Lhin
Lorë'Lhin
Elf
Profesja : Łowca
Liczba postów : 74

Doświadczenie : 67

Pomysły, pytania i skargi  Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, pytania i skargi    Pomysły, pytania i skargi  EmptyWto 2 Kwi - 20:11

Ok, więc Rha prosiła mnie żebym ten temat poruszyła na forum to poruszam. Sprawa dotyczy zamków, ale prawdę mówiąc tylko się wokół tego wątku kręci. Z założenia chcę tylko na jego podstawie zasugerować wam pewne zmiany na forum. Po rozmowie z Rha, dowiedziałam się, że usunięto zamki z Elionu. Rzekomo są niepotrzebne. No cóż, z tym się akurat nie zgodzę. Odrzucanie rzeczy, które mają na celu jedynie oderwanie się od starego Elionu wydaje się mało strategicznym zagraniem. Komplikującym grę użytkownikom, ponieważ część wykluczonych rzeczy miała rację bytu i sprawdzała się na fabule, więc nielogicznym zdaje się pozbywanie się ich. Nie potrafię sobie wyobrazić żeby gracze w tym momencie mieli się konsultować z władcami w ich prywatnych domach. Stawia to dużo znaków zapytania. Jak je znaleźć? Czy to wypada? Czy takiej wagi poruszane sprawy można wyjaśnić w zaciszu czyjegoś domu, w przyjemnej domowej atmosferze, przy kominku...? Przykładowo: Lorka szuka Reinmara i go nie znajdzie. Miała nadzieję odwiedzić jego królestwa, ale takowego nie ma. Co z tym fantem zrobić? No nic. Może spróbować znaleźć jakąś tam chatulkę ze spartańskimi warunkami, jak na osobę o tak wysokiej pozycji - władcy. Śmiesznie to wygląda kiedy sprawy wagi całej krainy Lorelden, czy Silveredd (bo tak nazywacie swoje ziemie) trzeba załatwiać w prywatnych domach władców. Zajmujecie stanowiska, które wskazują na wasz wysoki status. To zobowiązuje. Zamiast tego wy prowadzicie koczowniczy tryb życia podrzędnych buntowników. xD Bo ciężko nazwać was władcami, skoro nawet wasze miejsce zamieszkania nie budzi respektu, ani nie kierunkuje nas do nazywania was panami swoich ziem. Trzeba się zastanowić, czy wasze stanowisko na pewno współgra z tym brakiem zamku.

Druga sprawa – stroje postaci, wielkość zamku etcetera. Ostatnio byłam świadkiem rozmowy na czacie, z której wynikało, że obowiązują nas konkretne realia i czasy gry. Ponoć nie wszystko wpisuje się w klimat Elinu. Trudno jednak wymagać od użytkowników trzymania się waszych założeń, skoro nawet nie wiemy jakie one są... Pozwolę sobie pośrednio zacytować część rozmowy z Rha w tym momencie. ^^

Skoro Elion jest alternatywnym światem, bez określonych ram czasowych na nasze (Średniowiecze czy inne epoki), nie możemy wiedzieć, co nam wypada, a co nie. Co wpisuje się w ramy Elionu? Nie mamy pojęcia. Z waszej strony nastąpiły pewne prywatne, ustalenia, którymi się z nami nie dzielicie o ile o nie nie spytamy. W związku z tym całkiem uzasadniony jest fakt, że możemy mieć co do samych realiów bardzo dużo pytań i te pytania zadajemy, a zamiast konstruktywnej informacji zwrotnej, otrzymujemy komunikat: „bo tak ustaliłyśmy”. No…. Ok. Wszystkie ustalenia jesteśmy w stanie zrozumieć i uszanować, ale przynajmniej ja nie czuję się komfortowo, kiedy za moją niewiedzę dostaję naganę, choć przed zwróceniem się do was o wyjaśnienie jakiejś kwestii, nie wiem jakie ma ona zastosowanie na forum. Wam często niektóre rzeczy wydają się oczywiste - nam niekoniecznie. Teraz akurat poszło o zamki, ale ja to jestem taki marud, że cały czas się o coś podpytuję, bo lubię wiedzieć na czym stoję, i nie chcę wadzić administracji, ale to trudne, kiedy nie wiem kiedy to robię. Musicie mieć na uwadze, że nie wypada wam odpowiadać na nasze wątpliwości formułką: "tak sobie ustaliłyśmy". Wtedy nic nie podlega dyskusji, bo takie było wasze założenie i koniec. Niektóre rzeczy, przynajmniej mi, nie wydają się takie jasne i bezapelacyjne i warto je czasem omówić, choćby to były pierdoły. No, a skoro już tak chcecie stawiać nas przed faktem dokonanym to warto swoje stanowisko uzasadnić, bo "tak działa prawo" to żadne uzasadnienie xD. Warto mieć trochę wyrozumiałości do użytkownika, który nie jest wtajemniczony w prawa i zasady działania Elionu i pamiętać, że być może możemy mieć wiele obaw co do niedopowiedzianych kwestii. Z góry przepraszam za marudzenie, ale naprawdę wolę wiedzieć jak trzymać się założeń forum niż poruszać się po nim w ciemno. Z kolei trudno o to, żebyście każdą rzecz spisywały, bo nikt i tak nie będzie tego czytał, Najlepiej zdecydować się na jedno z rozwiązań: ustalić jakąś epokę, skoro już chcecie tak konstruktywnie traktować naszą interpretację mechaniki forum. albo dać większą swobodę użytkownikowi, bo niestety my nie jesteśmy w stanie zgadnąć wszystkich kruczków na forum i się do nich zastosować.

No, przepraszam za chaos w wypowiedzi, ale Rha potwierdzi, ze w dużym stopniu to żywcem skopiowana rozmowa z czata między nią, a mną, a Jak wiadomo na czacie nie przykłada się dużej wagi do estetyki wypowiedzi.

Plus - przypominam, ze miałyście wrzucić domyślny ekwipunek dla profesji. ^^
Powrót do góry Go down
Myrcella Ellyrien
Myrcella Ellyrien
Elf
Profesja : Ogólna
Liczba postów : 77

Doświadczenie : 21

Pomysły, pytania i skargi  Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, pytania i skargi    Pomysły, pytania i skargi  EmptySro 3 Kwi - 15:04

Prawdę powiedziawszy z zamków zrezygnowaliśmy, ze względu na to, że cześć władców ani potem nie specjalnie myślała o zdobywaniu tego głównego, skoro sami mieli takie piękne zameczki. Niby były mniejsze, a jednak tak charakterystyczne dla danej rasy, że władcom średnio potem odpowiadał główny zamek xd Rezygnacja była tylko po to, by mieć większą chęć dążenia do tego głównego. Nie wiem, mi tam się wydaje, że do władcy zawsze można pisać listy, czy właśnie odwiedzać ich w ich domach, które są dość duże... ale jeśli to w jakiś sposób burzy hmm odpowiedni klimat, to zawsze można na nieco bardziej ograniczonych zasadach przywrócić stare zamki.

Stroje? Omójboże, nie wiem, ja zakładam, że ubierają się tak jak w grze o tron, nie specjalnie się orientuję jak powinny wyglądać takie ciuszki, może jakiś inny admin potrafi to lepiej nakreślić? Oo

Nic nie wiem o domyślnym ekwipunku dla profesji, ale to pewnie dobry pomysł!

Natomiast ja chciałam zapytać czy robimy narady i kłótnie władców, bo tu jeden użytkownik mi pisał, że przydałoby się coś takiego zorganizować i rzeczywiście, trochę tego brakuje. Dodatkowo wzięłabym tam naszych doradców i od razu byłoby ciekawiej 8D Tylko kiedy, i czy wszyscy będą mogli?
Powrót do góry Go down
Lorë'Lhin
Lorë'Lhin
Elf
Profesja : Łowca
Liczba postów : 74

Doświadczenie : 67

Pomysły, pytania i skargi  Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, pytania i skargi    Pomysły, pytania i skargi  EmptySro 3 Kwi - 16:17

Jestem całkowicie za naradami! Chociaż nijak to się ma do mojej postaci, której to wsio ryba xD Ale może w obliczu jakiś walk, opowie się po jakiejś stronie i uda mi się wtedy gdzieś wkręcić do którejś z ras? ;]

Zamki wydają mi się logicznym zagraniem. W tym momencie władcy ras wyglądają bardziej na samozwańczych przywódców niż faktycznie kogoś, kto ma coś do powiedzenia. Plus - gdzie Ci przywódcy przyjmują orszaki strażników, wojskowych, gdzie następują zgromadzenia do przyszłych taktyk obronnych/strategii na polu walki? U nich w domu? o.O Bo nie wydaje mi się, żeby tymczasowy król Głównego Królestwa (mamy w ogóle jakiegoś tymczasowego króla? xD) był tak łaskaw użyczać wam swojego zamku. Więc może weźmiecie pod uwagę, żeby takowe zamki wróciły?

Co do strojów, sama byłam świadkiem, jak Viss upominała nas, ze mamy się trzymać klimatu, a potem po rozmowie z Rha i z Twojej wypowiedzi, wynikło, że wy same nie wiecie jaki ten klimat jest. Razz Wygląda na to, że Viss będzie musiała nam to wyjaśnić. ^^

Nie wiesz o domyślnym ekwipunku? Kiedyś z Rha chyba rozmawiałam o tym, ze warto wojownikom z góry przydzielić jakiś miecz, czy np łowcom łuk i strzały, co zresztą już działa na forum, ale co nie zostało oficjalnie spisane, wiec może niektórzy nie wiedzą, że mogą sobie przyjąć np. posiadanie miecza. A co by było sprawiedliwiej, bard też powinien z góry mieć jakiś instrument, alchemik jakieś swoje ziółka czy lekarz wywary.

Plus - kiedyś podsyłałam Rha przykładowe towary, które warto spisać gdzieś w lokacjach typu: sklep alchemika itd. ustalając przy okazji ich ceny. Fajnie też gdybyście trochę zdjęły z barków Rha. Bo dużo rzeczy z nami obgadywała kiedy was, przez święta, nie było i w sumie chyba ma teraz niezłe zawirowanie przez to Razz



Ostatnio zmieniony przez Lorë'Lhin dnia Sro 3 Kwi - 16:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Rhaenys Lea Var'dael
Rhaenys Lea Var'dael
Potomek smoka
Profesja : Łowca
Liczba postów : 98

Doświadczenie : 26

Pomysły, pytania i skargi  Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, pytania i skargi    Pomysły, pytania i skargi  EmptySro 3 Kwi - 16:20

Myr, tak właściwie to ostatnio władza fabularna była tylko w rękach administracji i to my nie zdobywałyśmy głównego xd tak jak coś wczoraj wspominałam, przemawiają do mnie argumenty Lore i ma rację w tej kwestii. Z tym, że Elion nie jest GoT, więc te zamki powinny być mniejsze, ale to taka pierdoła. Znaczy ten w Głównym Królestwie musi być największy i tak dalej.

Ekwipunkiem miałam się zająć ja, ale ostatecznie nie znalazłam czasu na dokładniejsze rozpisanie tego, i niestety na razie nie zapowiada się, żebym w ogóle znalazła więcej czasu na forum, bo szkoła daje się we znaki.

Co do wiecu - jak najbardziej tak, tylko wszyscy muszą mieć czas, ja postaram się dostosować do reszty, z tym że z czasem będzie u mnie krucho przez jakiś czas (PIKNE POWTÓRZENIA DZIŚ WALĘ, to na pewno przez zadania tekstowe), tak jak pisałam wyżej. Ale dam radę, jeśli będzie trzeba, więc nie patrzcie na moją nieobecność, jeśli trzeba coś ustalać.

A ramy czasowe i stroje po prostu powinniśmy określić i chyba najodpowiedniejsze byłoby średniowiecze, choć jestem tak cofnięta w sprawach jakkolwiek historycznych, że mogę się mylić.

Ogólnie to kochani, ja się tym wszystkim zajmę, jak tylko ogarnę szkołę, która potrafi być bezlitosna ;____;
Powrót do góry Go down
Reinmar von Bielau
Reinmar von Bielau
Człowiek
Profesja : Wojownik
Liczba postów : 63

Doświadczenie : 54

Pomysły, pytania i skargi  Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, pytania i skargi    Pomysły, pytania i skargi  EmptySro 3 Kwi - 19:12

Wiece, narady, sojusze, knowania, zdrady, wojny, pułapki, wypruwanie flaków! Zdecydowanie na tak!
Powrót do góry Go down
Tanrael aed Fehretes
Tanrael aed Fehretes
Elf
Profesja : Łowca
Liczba postów : 28

Doświadczenie : 25

Pomysły, pytania i skargi  Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, pytania i skargi    Pomysły, pytania i skargi  EmptySob 6 Kwi - 23:07

Co do zamków, to zastąpiłbym je czymś w rodzaju głównych siedzib, które wyglądałyby podobnie do domów, ale miały by takie duże sale tronowe i miejsce do pogaduch z doradcami ;p Obrady władców to też świetny pomysł, który dodał by trochę klimatu i realności. Nie musiałyby być organizowane często, a wiele by dawały. Następną sprawą jest cennik w każdym miejscu usług, co też mi się podoba, gdyż nie byłoby tedy żadnych niedomówień. Każdy wiedziałby co ile kosztuje, i czy jego postać w ogóle ma po co tam wchodzić. O ekwipunku się nie wypowiem bo nie za bardzo wiem o co chodzi, a jeśli chodzi o stroje to nie widzę problemu z opisaniem, bo chyba oczywiste, że nie można nosić jeansów, tylko jakieś tam kaftany, tuniki itd.

No i coś ode mnie. Przydałoby się stworzyć taki duuuuży poradnik: "Zioła Elionu" w którym opisane by były zioła, te znane wszystkim i te znane tylko wtajemniczonym ich miejsce występowania i wygląd. Chętnie zająłbym się tym, ale potrzebowałbym kogoś, kto potrafi zwymyślać fajne nazwy.

Póki co to ode mnie wszystko. Pozdrawiam.
Powrót do góry Go down
Tanrael aed Fehretes
Tanrael aed Fehretes
Elf
Profesja : Łowca
Liczba postów : 28

Doświadczenie : 25

Pomysły, pytania i skargi  Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, pytania i skargi    Pomysły, pytania i skargi  EmptyPon 13 Paź - 6:49

Mogę się dowiedzieć czemu forum już nie prosperuje?
Powrót do góry Go down
"Lady" Sanya Deloth
Pomysły, pytania i skargi  191-87
Człowiek
Profesja : złodziejka
Liczba postów : 69

Doświadczenie : 11

Pomysły, pytania i skargi  Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, pytania i skargi    Pomysły, pytania i skargi  EmptySro 4 Lut - 19:18

Tak wyszło, niestety! Napracowałyśmy się mocno nad tworzeniem uniwersum trochę od podstaw, a wiele ludzi odstraszała duża ilość poradników/fabuły do przeczytania i ogarnięcia, za mało nowych graczy, a istniejących za mało, sukcesywnie też przestawali się udzielać.
Cieszymy się, że ktoś jeszcze tu zagląda, sama bardzo się zdziwiłam, jak zobaczyłam jakieś nowe karty (ze stycznia, z września, łał!), ale mam nadzieję, że nie dziwi nikogo fakt, że nawet ich nie sprawdzamy... : D
Powrót do góry Go down
Tanrael aed Fehretes
Tanrael aed Fehretes
Elf
Profesja : Łowca
Liczba postów : 28

Doświadczenie : 25

Pomysły, pytania i skargi  Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, pytania i skargi    Pomysły, pytania i skargi  EmptySob 7 Lut - 13:15

Czy nie można by spróbować reaktywować forum? Mam kilka pomysłów, które mogłyby przyciągnąć nowych graczy, jednak sam bez uprawnień nic nie mogę zdziałać. Proszę nie poddawajcie się! Będę pracował tu za dwóch, by znów otworzyć Elion i potrzebuje Waszej pomocy adminowie! Nie zaprzepaśćmy tak cudownego uniwersum i takiej pracy włożonej w tę stronę! Proszę nie dawajcie sobie z spokoju, to nigdy do niczego nie prowadzi. Zawalczcie, a ja zrobię wszystko, zeby Wam pomóc. Prooooszę!
Powrót do góry Go down
"Lady" Sanya Deloth
Pomysły, pytania i skargi  191-87
Człowiek
Profesja : złodziejka
Liczba postów : 69

Doświadczenie : 11

Pomysły, pytania i skargi  Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, pytania i skargi    Pomysły, pytania i skargi  EmptyPon 16 Lut - 17:21

Problem leży w tym, że to była już reaktywacja; zarówno pierwsza jak i druga odsłona Elion nie pociągnęła zbyt długo. Niby do trzech razy sztuka, ale obawiam się, że na tym skończymy. Dzięki za entuzjazm i pochwały wub
Powrót do góry Go down
Patch de La Reynie
Patch de La Reynie
Wilkołak
Profesja : Bard
Liczba postów : 16

Doświadczenie : 22

Pomysły, pytania i skargi  Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, pytania i skargi    Pomysły, pytania i skargi  EmptyWto 17 Lut - 9:23

Próbować trzeba! Wprowadzić jakieś nowe wątki i może być ciekawie ; )
Powrót do góry Go down
Tanrael aed Fehretes
Tanrael aed Fehretes
Elf
Profesja : Łowca
Liczba postów : 28

Doświadczenie : 25

Pomysły, pytania i skargi  Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, pytania i skargi    Pomysły, pytania i skargi  EmptySob 21 Lut - 18:51

Nie ma szans na już kolejną reaktywację :/ Jestem po negocjacjach z administracja i dupa blada, że się tak wyrażę. No, ale trudno. Pozdrawiam Wink
Powrót do góry Go down
Sponsored content

Pomysły, pytania i skargi  Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły, pytania i skargi    Pomysły, pytania i skargi  Empty

Powrót do góry Go down
 

Pomysły, pytania i skargi

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Elion  ::  « Ogłoszenia »-